ОУ „Кирил и Методиј“ - Свети Николе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кирил и Методиј

Место
Општина: Свети Николе
Нас. место: Свети Николе
Основни информации
Контактни информации
Мреж. место oukirilimetodij.weebly.com

Кирил и Методијосновно училиште во Свети Николе, Општина Свети Николе.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)