Ник Копус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ник Копус
Роден(а)Николас Копус
септември 4 1966 (1966-09-04) (53 г.)
Хендон, Лондон, Англија
ЗанимањеКинематографер, режисер
Активен период1997–сегашност

Николас „Ник“ Копус (роден на 4 септември, 1966 година во Хендон, Лондон, Англија) е британски кинематографер, режисер и продуцент. Како продуцент и писател тој работел на сериите „Не би требало да сум жив“ (I Shouldn't Be Alive) и „Ако...“ (If...).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]