Наталија Дил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Наталија Дил
Nathalia Dill
Nathalia Dill em cena do filme "Por Trás Do Céu".jpg
Наталија Дил на сцената на играниот филм „Por Trás Do Céu“. 2014 година

Наталија Дил (порт. Nathalia Dill, р. 24 март 1986 во Рио де Жанеиро) — бразилска глумица.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]