Милан Сениќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Милан Сениќ
Лични податоци
Роден на 11 јули 1997 (1997-07-11) (25 г.)
Роден во Сегед, Унгарија
Висина &100000000000001850000001,85 м
Позиција напад
Клупски податоци
Сегашен клуб ОФК Београд
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2016 Бајер Леверкузен 0 (0)
2016Неустрелиц (позајмица) 16 (1)
2017– Црвена ѕвезда 0 (0)
2017–ОФК Београд (позајмица) 3 (0)
Репрезентација
2014–2015 Србија Србија 18 9 (1)
2015–2016 Србија Србија 19 13 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 16 април 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 16 април 2017

Милан Сениќ (роден 11 јули 1997 во Сегед) — српски фудбалер кој моментално игра за ОФК Београд.[1] Висок е 1.85 м и игра на позицијата напаѓач.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Милан Сениќ“ (српски). ofkbeograd.co.rs. 16 April 2017.
  2. „Милан Сениќ“ (српски). srbijafudbal.com. 16 April 2017.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]