Менде Диневски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Менде Диневски

Пратеник
Пратеник во Собранието
На должноста
2008–2007
Претходник во служба
Лични податоци
Партија СДСМ

Менде Диневски — македонски стоматолог и политичар. Роден е на 10 јули 1973 година во Битола, Република Македонија. По занимање а доктор по стоматологија и специјалист по орална хирургија. Има завршено стоматолошки факултет во Скопје. Живее и работи во Битола. Пратеник е во македонскиот парламент и исто така е член во неколку комитети и комисии при работата во Собранието на Република Македонија:

Во 2013 година станал кандидат за градоначалник на здружената опозиција во Битола

Надворешни врски[уреди | уреди извор]