Стоматологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Стоматологијата е медицинска наука и практична вештина што се занимава со превентива и лекување на болестите на устата, забите и ткивата на лицето.

Види исто така[уреди | уреди извор]