ЛГБТ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

LGBTQ е кратенка за лезбејки, геј мажи, бисексуални, трансродни (вклучувајќи ги и трансексуалните) и queer личности.