Прејди на содржината

Куч (Валона)

Координати: 40°10′28″N 19°50′21″E / 40.17444° СГШ; 19.83917° ИГД / 40.17444; 19.83917
Од Википедија — слободната енциклопедија
Куч
Kuç
село
Поглед на селото
Поглед на селото
Куч is located in Албанија
Куч
Куч
Координати: 40°10′28″N 19°50′21″E / 40.17444° СГШ; 19.83917° ИГД / 40.17444; 19.83917
Земја Албанија
ОбластВалона
ОпштинаХимара
Општ. един.Хора-Враништа
Надм. вис.&10000000000000550000000550 м
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Куч (Валона) — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Валона.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]