Категорија:Труд

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Труд“ има свое место во класификационите кодови на JEL:
J
Главната статија за оваа категорија е Труд.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 15 поткатегории од вкупно 15.