Категорија:Политички системи

Од Википедија — слободната енциклопедија

Политички систем е систем од политики и влада. Обично се споредува со законски систем, економски систем, културен систем и други општествени системи.

Главната статија за оваа категорија е Политички системи.

Видете уште

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 10 поткатегории од вкупно 10.

Д

И

К

С

Страници во категоријата „Политички системи“

Оваа категорија содржи само една страница.