Категорија:Игри за Линукс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Видеоигри што работат на Linux како матична подлога.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

D

  • [<b>×</b>] Doom(4 С, 2 П)

Q

  • [<b>×</b>] Quake(4 С, 2 П)

Страници во категоријата „Игри за Линукс“

Прикажани се 5 од вкупно 5 страници во категоријата.