Категорија:Жолти суперџинови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Жолт суперџин.

Жолтите суперџинови се суперџинови (сјајна класификација I) и ѕвезди од спектрален тип G.

Страници во категоријата „Жолти суперџинови“

Оваа категорија содржи само една страница.