Прејди на содржината

Категорија:Жолти суперџинови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Жолт суперџин.

Жолтите суперџинови се суперџинови (сјајна класификација I) и ѕвезди од спектрален тип G.

Страници во категоријата „Жолти суперџинови“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.