Категорија:Дедуктивно расудување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Дедуктивно расудување.
Поимот „дедуктивно расудување“ се смета за спротивен на поимот „индуктивно расудување“.

Страници во категоријата „Дедуктивно расудување“

Прикажани се 8 од вкупно 8 страници во категоријата.