Категорија:Индуктивно расудување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Индуктивно расудување.
Поимот „индуктивно расудување“ се смета за спротивен на поимот „дедуктивно расудување“.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Индуктивно расудување“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.