Категорија:Јазици во САД

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија е за јазици што се зборуваат во САД (вклучувајќи ги Алјаска и Хаваите), без разлика дали се домородни или донесени од имигранти.

Главната статија за оваа категорија е Јазици во САД.