Прејди на содржината

Карл Меџани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алжир Карл Меџани
Лични податоци
Роден на 15 мај 1985(1985-05-15)(39 г.)
Роден во Лион, Франција
Висина &100000000000001840000001,84 м
Позиција централен одбранбен
Клупски податоци
Сегашен клуб Трабзонспор Трабзонспор
Број 6
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2006 Ливерпул Ливерпул 0 (0)
2004-2005Лорјан Лорјан 25 (0)
2005–2006Мец Мец 23 (0)
2006-2008 Лорјан Лорјан 9 (0)
2007-2008Ајачио Ајачио 35 (1)
2008-2013 Ајачио Ајачио 149 (7)
2013-2014 Монако Монако 15 (0)
2013-2014Олимпијакос Олимпијакос 4 (0)
2014Валенсиен Валенсиен 16 (1)
2014- Трабзонспор Трабзонспор 17 (4)
Репрезентација
2001-2002 Франција Франција 16 16 (0)
2002-2003 Франција Франција 17 10 (0)
2003-2004 Франција Франција 18 8 (0)
2004-2006 Франција Франција 21 5 (1)
2010- Алжир Алжир 32 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 3 јули 2012
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 3 јули 2012

Карл Меџани (роден на 15 мај 1985) — алжирски фудбалер, одбранбен играч на Трабзонспор и алжирската репрезентација.

Титули[уреди | уреди извор]

Франција Монако[уреди | уреди извор]