Прејди на содржината

Исао Ивабучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Исао Ивабучи
Лични податоци
Роден на 17 ноември 1933(1933-11-17)
Роден во Јапонија
Починал на 16 април 2003(2003-04-16) (возр. 69)
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Keio BRB
Репрезентација
1955–1958 Јапонија Јапонија 8 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Исао Ивабучи (роден 17 ноември 1933) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Исао Ивабучи бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1955 3 1
1956 3 1
1957 0 0
1958 2 0
Вкупно 8 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]