Иван Кецојевиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Иван Кецојевиќ
Ivan Kecojević.JPG
Лични податоци
Роден на 10 април 1988 (1988-04-10) (34 г.)
Роден во Бар, СФРЈ
Држава  Црна Гора
Висина &100000000000001910000001,91 м
Позиција централен дефанзивец
Клупски податоци
Сегашен клуб Кадис Кадис
Број 22
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004-2007 Морнар Морнар 41 (3)
2007-2009 Телеоптик Телеоптик 40 (1)
2009-2010Чукарички Чукарички 25 (0)
2010-2012 ОФК Белград ОФК Белград 55 (3)
2012-2014 Газиантепспор Газиантепспор 41 (1)
2014-2017 Цирих Цирих 25 (1)
2017- Кадис Кадис 26 (2)
Репрезентација
2008-2010 Црна Гора Црна Гора 21 10 (0)
2012- Црна Гора Црна Гора 5 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 3 јули 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 3 јули 2012

Иван Кецојевиќ (роден на 10 април 1988 во Бар) — црногорски фудбалер, играч од одбраната на Кадис и црногорската репрезентација.

Титули[уреди | уреди извор]

Швајцарија Цирих[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]