Емин Махмудов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Емин Махмудов
Makhmudov Spartak.jpg
Лични податоци
Полно име Эмин Џабраил-Огли Махмудов
Роден на 27 април 1992 (1992-04-27) (30 г.)
Роден во Саатли, Азербејџан
Висина 1.67
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Спартак Москва
Број 4
Младинска кариера
ФК Сатурн
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009–2010 ФК Сатурн 21 (1)
2011– ФК Спартак Москва 12 (0)
2012ФК Том Томск (п) 8 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 22 јули 2012.
† Учества (Голови).

Емин Махмудов (руски: Эмин Джабраил-Оглы Махмудов, роден на 27 април 1992 во Саатли (округ)) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Спартак Москва.

Махмудов својата професионална кариера ја започнал во 2009 година како играч на ФК Сатурн во младинскиот тим. Во 2011 потпишал за Спартак Москва.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]