Ева Фарна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ева Фарна

Ева Фарна (полски: Ewa Farna, родена 12 август, 1993) е Чешка пејачка од полско потекло. Родена е во Тринец и живее во Вендриње. Потекнува од полското малцинство на Заолже. Снима песни на полски и чешки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]