Дијана Томиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дијана Томиќ - Радевска (српски: Дијана Томић; Скопје, 1961) е македонска сликарка. Дипломирала во 1984 година на Факултетот за ликовни уметности на одделот графика во Скопје. На македонската културна сцена се појавува во 90-тите години на 20 век[1].

Изложби[уреди | уреди извор]

Групни изложби
Самостојни изложби
Награди

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "Каталог - 107 Македонски уметници во Париз" (PDF). ДЛУМ. Посетено на 2010-05-15.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]