Денис Алексеев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Натпреварувач за  Русија
Машка атлетика
Олимписки игри
Бронза 2008 Пекинг

Денис Алексеев (роден на 21 декември 1987) — руски атлетичар кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг како дел од штафетата на Русија 4х400m го освои бронзениот медал.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]