Вир (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Вир — река која тече во Битолско Поле, јужно од село Оптичари и југоисточно од Битола и се влева во Црна Река.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Петрушевски, Илија. Реки во Македонија. Геомап. стр. 19.