Вардар филм

Од Википедија — слободната енциклопедија
Зградата на „Вардар филм“ во Скопје.

Вардар Филм — македонска продуцентска компанија[1].

Поважни продукции[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Филмски публикации
  2. „„Македонски филмски класици" од ризницата на „Вардар Филм". Архивирано од изворникот на 2021-09-19. Посетено на 2021-02-02.
  3. Список на заштитени добра. Состојба до 31.12.2012. Скопје: Управа за заштита на културното наследство.