Бобан Јанчевски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонија Бобан Јанчевски
Лични податоци
Роден на 30 април 1978
Роден во Виена
Висина 1.90
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Македонија ЃП
Младинска кариера
ФК Тетекс
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
? ФК Тетекс 1 (0)
? ФК Тиквеш 5 (1)
2003-2005 ФК Локомотив Пловдив 66 (19)
2005 ФК Башкими 16 (7)
2006-2007 ФК Ренова 18 (19)
2007-2008 ФК Локерен 5 (1)
2008 ФК Работнички 19 (5)
2008-2009 ФК Вардар 26 (10)
2009–2013 ФК Ренова 36 (15)
2013- Македонија ЃП
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 15 мај 2010.
† Учества (Голови).

Бобан Јанчевски (роден на 30 април 1978) — македонски фудбалер и моментален член на ФК Македонија Ѓорче Петров.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]