Блага Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Блага Река
Реката во близина на селото Долни Стубол
Местоположба
ДржаваМакедонија Македонија
Општина Пробиштип
СелаДолни Стубол
Физички особености
Устие 
 • место
Киселица
 • координати
41°59′22″N 22°8′49″E / 41.98944° СГШ; 22.14694° ИГД / 41.98944; 22.14694Координати: 41°59′22″N 22°8′49″E / 41.98944° СГШ; 22.14694° ИГД / 41.98944; 22.14694
 • надм. вис.
501 м
Особености на сливот
ТечениеКиселицаЗлетовска РекаБрегалницаВардарЕгејско Море

Блага Река — река во Македонија, која поминува кај селото Долни Стубол.

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]