Бесрамнички

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бесрамнички
Жанркомедија, драма теленовела
Создадена одИсамар Хернандез
УлогиГаби Еспино
Ивон Монтеро
Маргарита Ортега
Паола Тојос
Земја на потеклоСАД / КолумбијаИтапија
Првичен јазикШпански Итапијански
Бр. на епизоди86
Продукција
МестоположбаБогота
Времетраење45 минути
Прикажување
Првична мрежаТелемундо
Првично прикажување16 април 2007 – 21 август 2007
Надворешни врски
Мрежна страницаtv.telemundo.yahoo.com/sinverguenza

Бесрамнички (шпански: Sin Verguenza) е американска/колумбиска теленовела римејк на теленовела од 2000 година. Оваа серија во САД не успеа доволен успех од кои се очекуваше многу повеќе. Поради тоа и серијата беше скратена на 80 епизоди, од повеќе планираните

Синопсис[уреди | уреди извор]

Рената е водачот на групата помеѓу пријателките. Таа е во врска со Рајмундо, маж од нејзините соништа, кој е женет и има фамилија. Палома е фотограф. На прв поглед добра изгледа, но често е раздвоена и при вземањето на решенија. Во личниот живот талка помеѓу бившиот сопруг и новиот пријател – интелегентно и внимателно момче со кое се забавува. Мајте е импулсивна, на моменти фатална самохрана мајка, разделена во времето помеѓу болниот син и младиот љубовник. И на крајот, Фернанда, на прв поглед конзервативна жена, со сопруг и две прекрасни деца. Додека на сцената не и се најде бившиот пријател за да и ги разбуди нежностите и вниманието.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумци Ликови
Габи Еспино Рената
Паола Тојос Палома
Ивон Монтеро Мајте
Маргарита Ортега Фернанда
Алехандро де ла Мадрид Рафаел
Салвадор дел Солар Хулиан
Хавиер Гомез Рајмундо

Бесрамнички на Балканот[уреди | уреди извор]

Србија: ТВ Авала
Бугарија: Нова ТВ
Македонија: 5+ Телевизија

Надворешни врски[уреди | уреди извор]