Прејди на содржината

Габи Еспино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Габи Еспино
Роден(а)Марија Габриела Еспино Ругеро
15 ноември 1977
Каракас, Венецуела
ЗанимањеГлумица, Модел
Активен период1997–денес
СопружникКристофер Ландер (m. 2007–2010; 1 дете) Хенкарлос Канела (m. 2010–денес; 1 дете)
Габи Еспино во 2019 година

Габи Еспино (15 ноември 1977) е венецуелска глумица и модел.

Телевизија

[уреди | уреди извор]
Телевизија
Година Серија Улога
1997 Со целото срце Наталија Арисељета
1999 Заљубена Ивана Роблес
2000 Љубовници на Полна Месечина Абрил Карденас
2001 Војна на жените Јубири Гамбоа
2002 Гонзалови Алели Гонсалес
2003 Ребека Принцезата Игуире Забалета
2004 Луна Наследничката Луна Мендоса
2005 Се бара син принц Марија Карлота Ривас
2005 Жената на мојот брат Лаура
2006 Елипса Ивана Роблес
2006 Вљубени и злобни Марианхела Круз
2007 Без срам Рената Сепулведа
2008/2009 Анали Маријана Монтиел/Ана Лусија „Анали“ (последна епизода)
2009/2010 Диабло Мануела Давила
2010/2011 Око за око Алина Монсалве
2012 Чудната