Артјом Јарчук

Од Википедија — слободната енциклопедија
Артјом Јарчук
Роден мај 3, 1990(1990-05-03)
Јарослављ, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 21)
Јарослављ, Русија
Позиција крило
Шут лева
Играл за Локомотив Јарослављ (KHL)
Играчка кариера 2010–2011

Артјем Јарчук (роден на 3 мај 1990 - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Починал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]