Антон Понкрашов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Антон Понкрашов
Позиција плејмејкер
Висина м
Тежина кг
Екипа КК ЦСКА Москва
Роден април 23 1986 (1986-04-23) (32 г.)
Ленинград, СССР
Националност Русин
Проф. кариера 2001–

Антон Понкрашов (руски: Антон Александрович Понкрашов, роден на 23 април 1986 во Санкт Петербург) е руски кошаркар кој во моментот настапува за екипата на КК ЦСКА Москва на позиција плејмејкер.