Антонио Ристевски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Антонио Ристевскимакедонски алпски скијач[1], роден на 19 мај 1989 година. Настапуваше за Македонија на Зимските олимписки игри 2010[2][3] како и на Зимските олимписки игри во Сочи 2014.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „FIS bio“. Архивирано од изворникот на 2014-11-24. Посетено на 2014-02-09.
  2. „Vancouver 2010 Profile“. Архивирано од изворникот 2010-04-08. Посетено на 2010-04-08.
  3. Vancouver Sun