Прејди на содржината

Ангел Гранчов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ангел Гранчов
Лични податоци
Полно име Ангел Симеонов Гранчов
Роден на 16 октомври 1992(1992-10-16)(31 г.)
Роден во Елин Пелин, Бугарија
Држава Бугарија Бугарија
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Академија Пандев Академија Пандев
Број 27
Младинска кариера
ЦСКА Софија ЦСКА Софија
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011-2013 ЦСКА Софија ЦСКА Софија 29 (1)
2014 Локомотив Пловдив Локомотив Пловдив 21 (0)
2015 Славија Софија Славија Софија 5 (0)
2015-2016 ЦСКА Софија ЦСКА Софија 20 (1)
2016-2017 Нефотхимик Нефтохимик 24 (0)
2017-2018 Стал Мелец Стал Мелец 5 (0)
2018-2019 Мињор Перник Мињор Перник ? (?)
2019 Фљамуртари Валона Фљамуртари Валона 5 (0)
2020- Академија Пандев Академија Пандев 1 (0)
Репрезентација
2010 Бугарија Бугарија 19 1 (2)
2012-2014 Бугарија Бугарија 21 5 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 3 јули 2012
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 3 јули 2012

Ангел Гранчов (роден на 16 октомври 1992 година во Елин Пелин) — бугарски фудбалер, играч од одбраната на Академија Пандев.

Бугарија ЦСКА Софија

[уреди | уреди извор]
2015-2016

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]