Прејди на содржината

Александар Корнев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Александар Корнев
Лични податоци
Роден(а)11 септември 1980
Москва

Александар Корнев (руски: Александр Владимирович Корнеев, роден на 11 септември 1980) — руски одбојкар.

Тој е роден во Москва.

Учествувал за Репрезентацијата на Русија на Летните олимписки игри во 2008 година каде освоил бронзен медал.