Агнес Моника

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Агнес Моника
Биографски податоци
Родено име Агнес Моника Мулјото
Роден(а) јули 1 1986 (1986-07-01) (воз. 31 г.)
Џакарта,
Индонезија
Жанрови Поп, денс-поп
Занимања Пејач-текстописец, актерка
Инструменти Вокали, пијано
Период на активност 2001–present
Издавачи Aquarius Musikindo, Sony Music Entertaiment
Мреж. место agnezmo.com

Агнес Моника Мулјото (англиски: Agnes Monica Muljoto, 1 јули 1986) или попозната како Агнес Моника (Agnes Monica) е Индонезијка пејачка и текстописец. Агнес сега се прави неговите меѓународни албум насловен "Agnez Mo" во 2013 година оваа.[1]

Дискографија[уреди | уреди извор]

  • Agnez Mo (2013)

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Lari Keliling Senayan“. Suara Merdeka. 1 февруари 2006. http://www.suaramerdeka.com/harian/0602/01/bud4.htm. посет. 22 јануари 2011 г. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Wikiquote-logo.svg
Викицитат има збирка цитати поврзани со: