Јована Јанковиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јована Јанковиќ

Јована Јанковиќ (српски: Јована Јанковић) (родена на 25 април 1981) — позната српска телевизиска водителка која веќе 4 години е едно од заштитните лица на националната телевизија во Србија, РТС. Таа и пејачот Жељко Јоксимовиќ беа избрани за водители на 53-тото издание на Евровизија кое ќе се одржи во Белград.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]