Јане Николоски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Jане Николоски
Лични податоци
Полно име Jане Николоски
Роден во    Прилеп
Висина &100000000000001880000001,88 м
Положба голман
Сениорска кариера1
Години Клуб Наст. (гл-ви)*
1999-2001
2001-2003
2003-2004
2004
2005
2006-2007
2007-2008
2009-
ФК Победа
ФК Преспа
ФК Пелистер
ФК Аполон Каламаријас
ФК Слога Југомагнат
Славија Софија
ФК Слога Југомагнат
ФК Напредок
ФК Персеполис
ФК Славен
ФК АПОЕЛ
АЕП Пафос
49 (0)
33 (0)

2 (0)
0 (0)
41 (0)
23 (0)
31 (0)   
Репрезентација2
2002- Македонија 27 (0)

1 Настапи и постигнати голови како сениор
се брои само домашна лига
(тековно за 26 June 2010 г.)
2 Податоците за репрезентација се тековни
за 8 December 2009 г.
* Настапи (Голови)

Jане Николоски (роден на 12 декември 1973 во Прилеп) — македонски фудбалер. Тој ја завршил својата кариера во Кипар во 2010 година. Сега живее во својот роден град Прилеп и поседува кафе бар.