Прејди на содржината

Јане Николоски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јане Николоски
Лични информации
Целосно име Јане Николоски
Висина &100000000000001880000001,88 м
Положба голман
Возрасна кариера*
Години Екипа Наст. (Гол.)
1999-2001
2001-2003
2003-2004
2004
2005
2006-2007
2007-2008
2009-
ФК Победа
ФК Преспа
ФК Пелистер
ФК Аполон Каламаријас
ФК Слога Југомагнат
Славија Софија
ФК Слога Југомагнат
ФК Напредок
ФК Персеполис
ФК Славен
ФК АПОЕЛ
АЕП Пафос
49 (0)
33 (0)

2 (0)
0 (0)
41 (0)
23 (0)
31 (0)
Меѓународна кариера
2002- Македонија 27 (0)
*Клупски домашни лигашки настапи и голови, точно согласно 26 June 2010
‡ Репрезентативни настапи и голови, точно согласно 8 December 2009

Јане Николоски (роден на 12 декември 1973 во Прилеп) — македонски фудбалер. Тој ја завршил својата кариера во Кипар во 2010 година. Сега живее во својот роден град Прилеп и поседува кафе бар.