ФК Влазрими

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Логото на клубот

ФК Влазрими е македонски фудбалски клуб од Кичево. Влазрими на албански значи Братство. Клубот е формиран во 1977 година, а најголемите успеси ги има во сезоната 2005/06 и 2006/07 кога настапува во Првата фудбалска лига.


Види исто така[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]