Three Days Grace

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Three Days Grace
Band performing on a dark stage in purple light; audience has one arm raised.
Three Days Grace изведуваат во The Palace of Auburn Hills во Детроит, Мичиген, во 2008
Биографски податоци
Потекло Норвуд,, Онтарио, Канада
Жанрови Алтернативен метал, Пост гранџ, Хард рок
Период на активност 1992–сега
Издавачи Jive
Соработници Thousand Foot Krutch, Breaking Benjamin, Daughtry, Seether, Chevelle, Flyleaf, My Darkest Days, Apocalyptica, Art of Dying
Мреж. место www.threedaysgrace.com
Членови
Адам Гонтиер
Бари Сток
Бред Валст
Неил Сандерсон

Three Days Grace е името на канадскиот рок бенд кој е основан во Норвуд, Канада во 1992 година под името Groundswell.

External links[уреди | уреди извор]