Stanfour

Од Википедија — слободната енциклопедија
Stanfour
Комплентниот состав на бендот
Животописни податоци
ПотеклоГерманија
ЖанровиРок
Период на активностОфицијално 2007
Мреж. место[1]
Членови
Константин
Алекс
Ајке
Кристијан
Насловната страна на албумот Wild Life

Stanfour (се чита: стенфор) — рок бенд кој е создаден на островот Фер во Германија . Сите членови се Германци.

Членови[уреди | уреди извор]

Фронтменот на бендот Костантин со неговиот брат Алекс први ја добиваат идејата за создавање на бендот. Потоа се приклучуваат Ајке и Кристијан .

Редовни членови[уреди | уреди извор]

  • Пејач: Константин
  • Пејач, Клавијатури: Алекс
  • Гитара, Пејач: Ајке
  • Гитара: Кристијан

Поддршка во живо[уреди | уреди извор]

  • Бас: Томи Ендерсон
  • Тапани: Каспер Линдгрен

Дискографија[уреди | уреди извор]

Синглови

  • 2007: Do It All
  • 2007: For All Lovers
  • 2008: Sorry Vö: (16 мај)

Албуми

  • 2008: Wild Life

Надворешни врски[уреди | уреди извор]