Прејди на содржината

Röyksopp

Од Википедија — слободната енциклопедија

Röyksopp (МФА: ['ɾœʏk,sop:]) е норвешко дуо кое прави електронска музика и е составено од Торбјорн Брунтланд и Свејн Берге. Дуото е основано во 1998 година во Тромсе, Норвешка.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албуми[уреди | уреди извор]

Албуми во живо[уреди | уреди извор]

Други албуми[уреди | уреди извор]

Хит синглови[уреди | уреди извор]

Од Melody A.M.:

  • Remind Me/So Easy #21 UK
  • Poor Leno #38 UK
  • Eple #16 UK
  • Sparks #41 UK

Од The Understanding:

  • Only This Moment #33 UK
  • 49 Percent 55 UK
  • What Else Is There? #32 UK
  • Beautiful Day Without You