Basshunter

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Basshunter
Basshunter (2008)
Роден(а)Jonas Erik Altberg
22 декември 1984
Халмстад
Занимање
Потпис
Страница
basshunter.se

Basshunter, Jonas Erik Altberg (роден на 22 декември 1984 во Халмстад) — шведски пејач, музучки продуцент и диџеј.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Студиски албуми[уреди | уреди извор]

Компилациски албуми[уреди | уреди извор]

Синглови[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]