Basshunter

Од Википедија — слободната енциклопедија
Basshunter
Basshunter (2008)
Роден(а)Jonas Erik Altberg
22 декември 1984
Халмстад
Занимање
Потпис
Страница
basshunter.se

Basshunter, Jonas Erik Altberg (роден на 22 декември 1984 во Халмстад) — шведски пејач, музучки продуцент и диџеј.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Студиски албуми[уреди | уреди извор]

Компилациски албуми[уреди | уреди извор]

Синглови[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]