50-50 (квиз шоу)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Педесет-Педесет
Податотека:Fifty Fifty.PNG
Создадена од2waytraffic
ВодителиЖарко Димитриоски
Земја на потекло Италија
Продукција
Продуцент(и)Игор Шокаровски
Времетраење40 минути
Прикажување
Првична мрежаА1 телевизија
Надворешни врски
Мрежна страницаa1.com.mk/pedeset

50-50 (педесет-педесет) е телевизиски квиз на двојки. Се емитува на А1 Телевизија во Македонија од 2008 година за време на летната пауза на квизот Кој Сака Да Биде Милионер. Во 2008 водител на шоуто беше Предраг Павловски, а во 2009 го замени Жарко Димитриоски (познат по водењето на А1 Ексклузив и Еден На Еден).

Квизот Педесет-Педесет се снима во истото студио на квизот Кој Сака Да Биде Милионер