234 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

234

двеста триесет и четири
233 234 235
Редно: двеста триесет и четврт
Делители:
Факторизација:
Римски: CCXXXIV
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

234 (двеста триесет и четири)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот 233 а претходник на бројот 235.