1998 во книжевноста

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во книжевноста (Табела)
1988198919901991199219931994 •   
199519961997 1998 199920002001
   2002200320042005200620072008
Поврзан временски период или предмет
1995199619971998199920002001
1960-ти1970-ти1980-ти1990-ти2000-ти2010-ти2020-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1998 година во книжевноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]