1979 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Години во архитектурата
Поврзани теми од периодот
Катедралата во Рио де Жанеиро, Бразил

1979 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]