1954 во спортот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во спортот (Табела)
1944194519461947194819491950 •   
195119521953 1954 195519561957
   1958195919601961196219631964
Поврзан временски период или предмет
1951195219531954195519561957
1920-ти1930-ти1940-ти1950-ти1960-ти1970-ти1980-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1954 година во спортот содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]