Прејди на содржината

1945 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во архитектурата
Поврзани теми од периодот

1945 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Дрезден: поглед од градското собрание („Ратхаус“) над бомбардираниот град