135 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија

135

сто триесет и пет
134 135 136
Редно: сто триесет и петти
Делители:
Факторизација:
Римски: CXXXV
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

135 (сто триесет и пет)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број[1] што следи после бројот 134 а претходник на бројот 136.

Наводи[уреди | уреди извор]