134 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија

134

сто триесет и четири
133 134 135
Редно: сто триесет и четврт
Делители:
Факторизација:
Римски: CXXXIV
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

134 (сто триесет и четири)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот 133 а претходник на бројот 135.

Наводи[уреди | уреди извор]