136 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија

136

сто триесет и шест
135 136 137
Редно: сто триесет и шести
Делители:
Факторизација:
Римски: CXXXVI
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

136 (сто триесет и шест)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број[1] што следи после бројот 135 а претходник на бројот 137.

Наводи[уреди | уреди извор]